thPIXEL-46.gif arrow heart pixel image by KristenLeanne8Hlásněte prosím pro mě do SONOC !!!TADY!!! jsem tam jako Jannie (jsem ve 3. kole)

Květen 2009

Zase tady nebudu...:-(

17. května 2009 v 8:05 | Jannie |  Zprávy

Jedu ve středu se třídou na výlet a budu tam až do pátku...
...Ale v sobotu určitě přidám zase nějaký článek...aOJ Jannie

Meryl Streep-Money, Money, Money + text

15. května 2009 v 15:02 | Jannie |  Písničky z mojí Mp3

MONEY MONEY MONEY

I work all night, I work all day,
to pay the bills I have to pay,
Ain't it sad,
And still there never seems to be
a single penny left for me,
That's too bad,
In my dreams I have a plan,
If I got me a wealthy man,
I wouldn't have to work at all,
I'd fool around and have a ball.

Money money money, must be funny,
in the rich man's world,
Money money money, always sunny,
in the rich man's world,
A-haa, all the things I could do,
If I had a little money,
It's a rich man's world,
It's a rich man's world.

A man like that is hard to find
but I can't get him off my mind,
Ain't it sad,
And if he happens to be free
I bet he wouldn't fancy me,
That's too bad,
So I must leave, I'll have to go,
To Las Vegas or Monaco,
And win a fortune in a game,
my life will never be the same.

Money money money, must be funny,
in the rich man's world,
Money money money, always sunny,
in the rich man's world,
A-haa, all the things I could do,
If I had a little money,
It's a rich man's world,

Money money money, must be funny,
in the rich man's world,
Money money money, always sunny,
in the rich man's world,
A-haa, all the things I could do,
If I had a little money,
It's a rich man's world,
It's a rich man's world.

PENÍZE PENÍZE PENÍZE

Pracuji celé noci, pracuji celé dny,
abych mohla platit účty, které zaplatit musím.
Cožpak to není smutné?
A přesto to nevypadá,
že by mi zbyla byť jen jediná penny.
To je opravdu zlé.
V mých snech mám plán,
kdybych získala bohatého muže.
Nemusela bych už vůbec pracovat,
jen tak bych se poflakovala a užívala si.

Peníze, peníze, peníze, musí to být bláznivé,
ve světě boháče,
Peníze, peníze, peníze, vždycky slunečno,
ve světě boháče.
A-haaa, všechno bych mohla dělat,
Kdybych jen měla trochu peněz.
To je svět boháče.
To je svět boháče.

Je těžké najít takového muže,
ale já ho nedokážu vypudit ze své mysli.
Cožpak to není smutné?
A kdyby se stalo, že by byl svobodný,
vsadím se, že by mě nepřitahoval.
To je opravdu zlé.
Takže se musím vydat na cestu
do Las Vegas nebo Monaka.
Se štěstím ve hře vyhraju
a můj život už nebude nikdy stejný.

Peníze, peníze, peníze, musí to být bláznivé,
ve světě boháče,
Peníze, peníze, peníze, vždycky slunečno,
ve světě boháče.
A-haaa, všechno bych mohla dělat,
Kdybych jen měla trochu peněz.
To je svět boháče.

Peníze, peníze, peníze, musí to být bláznivé,
ve světě boháče,
Peníze, peníze, peníze, vždycky slunečno,
ve světě boháče.
A-haaa, všechno bych mohla dělat,
Kdybych jen měla trochu peněz.
To je svět boháče.
To je svět boháče.
Diplomek 13

12. května 2009 v 18:05 | Jannie |  Moje diplomky

Diplomek pro Lussy 8

11. května 2009 v 18:46 | Jannie |  *Ceny*

Meryl Streep-Money Money

10. května 2009 v 10:47 | Jannie |  Moje oblíbené filmy


Bezva video z Mamma mia

Meryl Streep-Money, Money, Money

Mamma mia!

10. května 2009 v 9:01 | Jannie |  Moje oblíbené filmy

MAMMA MIA!

Hudební/komedie/romantický, Velká Británie/USA, 2008, 100 min.
Kinopremiéra v ČR 7.8.2008 v SK 21.8.2008 s titulky

Motto: O nevěstě, její matce a třech možných otcích.

Krátký popis
Okouzlující filmová adaptace slavného muzikálu, který vidělo více než třicet milionů lidí ve sto šedesáti městech světa, je nesporně nejočekávanějším snímkem letošního léta. Vypráví o svobodné matce, která vlastní hotýlek na idylickém řeckém ostrůvku. Chystá se provdat svou dceru Sophii, ta však ještě před svatbou hodlá zjistit, kdo je její otec. K matčinu velkému překvapení se na prahu malebného domu najednou objeví tři muži, se kterými ji před dvaceti lety pojilo více než přátelství. Který z nich je však Sophiiným otcem? Vynikající Meryl Streepové v roli matky sekundují coby její dávní nápadníci Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård. Prosluněná komediální romance, na jejímž výsledném tvaru se vedle scenáristky a zároveň autorky divadelní předlohy Catherine Johnsonové podíleli bývalí členové skupiny ABBA Björn Ulvaeus a Benny Andersson, čerpá svou strhující energii mimo jiné právě z proslulých písní legendárního švédského popového uskupení.

http://www.entertainmentwallpaper.com/images/desktops/movie/mamma_mia_10.jpg

O filmu Mamma Mia!

obrazek
Je rok 1999 a nacházíme se na okouzlujícím řeckém ostrově Kalokairi. Naše romantické dobrodružství začíná v odlehlém hotelu Villa Donna, který provozuje Donna se svojí dcerou Sophií a jejím snoubencem Skyem.

Na poslední chvíli, těsně před svojí svatbou, Sophie pošle svatební oznámení třem různým mužům, o kterých si myslí, že jeden z nich je její otec. Na ostrov se proto po 20 letech vrací tři muži ze tří různých měst, které zde kdysi okouzlila stejná žena.

Zatímco Donna prohání personál, aby bylo na svatební den její dcery vše perfektně připraveno, Sophie se svěří kamarádkám, že našla matčin deníček, ve kterém objevila překvapivé tajemství: má tři možné otce - byznysmana Sama Carmichaela, dobrodruha Billa Andersona a bankéře Harryho Brighta. Aniž by to své matce řekla, pozve Sophie všechny tři na svatbu s tím, že konečně pozná, kdo je jejím skutečným otcem.

V řeckém přístavu se mezitím náhodou potkají Sam, Bill a Harry - do té doby cizinci. Sam a Harry zmeškali trajekt na Kalokairi a Bill jim nabídne místo na svojí jachtě, aby se tak všichni mohli znovu setkat s ženou, která jim před dvaceti lety zlomila srdce.

Donna se po letech nadšeně setkává s dávnými kamarádkami, s nimiž zpívala v kapele "Donna and the Dynamos" - upovídanou Rosie a zámožnou, několikrát šťastně rozvedenou Tanyou. Zároveň dochází k podezření, že si Sophie nepřeje tradiční svatbu, jestli si vůbec nějakou přeje. Sophie představí Tanyu a Rosie svému snoubenci Skyovi a vylíčí jim nápad vytvořit internetové stránky, které na ostrov přilákají víc turistů. Také Donna popisuje tíživou finanční situaci ("Money, Money, Money"). Pronásledována věřiteli, sní o světě boháčů ("rich man's world"), ve kterém se jen opaluje na jachtě a je hýčkána. Do reality ji vrátí obrovská trhlina v zemi na jejím dvoře.

Tři osudoví muži přijedou, Sophie je potají ubytuje a stydlivě se jim přizná, že je pozvala ona, nikoliv její matka. Požádá je, aby se zatím ukrývali v malém pokojíčku těsně pod střechou, aby měla Donna na svatbě překvapení - setkání se starými přáteli, o kterých tak často mluví. Muži slíbí, že překvapení nezkazí, a tak Sophie spokojeně odchází. To ale netuší, že Donna celý rozhovor poslouchá a do místnosti nakukuje padajícími dveřmi na střeše.

Najednou se Donna jako opařená ocitne tváří v tvář třem bývalým milencům. Ti se překotně snaží vysvětlit, jak se tam ocitli. Donna je neoblomná, v jejím hotelu nemůžou zůstat. Očividně otřesená se svěřuje Tanye a Rosie se svým tajemstvím: neví, který z těch třech je Sophiiným otcem. Tanya a Rosie se ji snaží rozveselit na tanečním parketě, jejich kapela zažije slavný comeback a ony se opět stanou královnami večera ("Dancing Queen").

obrazek
Potenciální otcové vezmou Sophii na plavbu jachtou a vypráví jí o její matce, když byla mladá. Po návratu z platby se ze svého tajného plánu vyzpovídá Skyovi, pohádá se s ním, ale jsou přerušeni kamarády, kteří pro Skye mají připravenou rozlučku se svobodou.

Také Sophie má poslední večer před svatbou oslavu, na které jako překvapení vystoupí "Donna and the Dynamos" ("Super Trouper"). Sophie má radost, když vidí svojí matku, jak se umí odvázat, ale rychle ji přejde ve chvíli, kdy je dámský večírek přerušen příchodem Sama, Billa a Harryho. Rozhodne se, že si s každým z možných otců o samotě promluví. Sama se ptá na jeho lásku k její matce, Harryho na jeho vztah k dětem. Z Billa vypadne, že peníze na hotel dostala Donna od jeho tety Sofie, z čehož Sophie usoudí, že po ní dostala jméno, a tudíž Bill musí být její otec! Požádá ho, zda by ji druhý den dovedl k oltáři.

Když se vrátí na rozlučku, je její štěstí rychle zkaženo, od Sama a Harryho dozví, že každý z nich je určitě její biologický otec, a že by měl mít právo dovést ji k oltáři. Šokovaná Sophie jim nedokáže říct, co právě zjistila a pod tíhou událostí posledních hodin na parketě omdlí.

Ve svatební den Rosie a Tanya ujistí běsnící Donnu, že se o muže/otce postarají. Donna se se Sophií pohádá, když ji neprávem nařkne, že chtěla svoji svatbu zrušit. Sophie jí ve vzteku předhodí, že jediné, co chce, je vyvarovat se jejích chyb. Sam se jako "pravý" otec strachuje, že se Sophie vdává příliš mladá. Snaží se dát do hovoru s rozčilenou Donnou, ta mu vynadá, ale oba zjistí, že k sobě pořád něco cítí ("SOS").

Bill a Harry se začínají přátelit, ale na Billovo jachtě je nečekaně překvapí Rosie. Na pláži pokračuje flirt Tanyi a mladého Peppera z předešlé noci ("Does Your Mother Know").

Když vidí, že její plán nevyšel a navíc svatba je v ohrožení, rozhodne se Sophie usmířit se se Skyem a poprosit ho o pomoc. Ten je ale pořád naštvaný, takže jí nezbude nic jiného, než o pomoc požádat svoji matku.

Donna jí pomáhá do svatebních šatů a Sophie si při tom uvědomí, že k oltáři by ji měl vést rodič, který byl vždy nablízku a stál při ní. Takže svatebním špalírem nakonec kráčí Sophie s Donnou. Sam chce s Donnou mluvit o samotě, ale ta odmítne a přizná mu, jak moc se trápila, když se jejich cesty kdysi rozešly ("The Winner Takes It All").

Během svatebního obřadu Donně prasknou nervy a přede všemi Sophii přizná, že její otec je mezi přítomnými, ale že to skutečně může být kterýkoliv z těch tří… Sophie přiznává, že tajně přečetla její deník, a proto je pozvala. Všichni tři muži se shodnou, že jim nebude vadit, když budou jen třetinovými otci tak skvělé dívky jako je Sophie. Překvapení pokračuje, když Sophie navrhne Skyovi, aby svatbu odložili a místo toho začali cestovat, jak o tom vždycky snili.

Zdá se, že svatební přípravy budou vniveč, ale to jen do okamžiku než Sam požádá o ruku Donnu.

A ta řekne: "Ano"! ("I Do, I Do, I Do, I Do, I Do") Při svatební hostině Sam Donně přizná, že ji miluje 21 let ("When All is Said and Done"), což dodá odvahu Rosie, aby to samé řekla Billovi ("Take a Chance on Me"). Najedno všechny páry jsou šťastné. A zázračně se vzniklou trhlinou vyvalí voda z Afroditiny fontány lásky.

Příběh končí, když Sophie a Sky se vydávají vstříc novému společnému životu ("I Have a Dream").